Autor Wątek: [RolePlay]OurFarm.PL - Dołącz już dziś i poczuj wiejski klimat!  (Przeczytany 1314 razy)

Offline #riven

  • Nowy
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputation: +0/-0
[RolePlay]OurFarm.PL - Dołącz już dziś i poczuj wiejski klimat!
« dnia: Sobota, 4 Lipiec 2015, 00:41:43 »
http://i.imgur.com/fFHB5fN.jpg
ourFarm - Poczuj z nami wiejski klimat!

Droga społeczność SAMP! Czasy świetności serwera ourFarm powracają w nowej, odzwierciedlonej odsłonie. Ponownie zebraliśmy się i połączyliśmy siły aby powstało coś, co się cieszyło nie lada dużo popularnością. W międzyczasie ponownej odsłony przysłowiowej 'farmy' Ekipa ciężko pracowała i pracuje nadal nad nowymi udogodnieniami na serwerze, aby grało wam się jak najlepiej. Niezmiernie miło powrócić nam z czymś, co już doskonale znamy i potrafimy to obsługiwać w stu procentach. Nad wszystkim pieczę trzymały osoby nawet spoza kręgu ekipy, aby forum i serwer stanowiły perełkę, szlifowany przez wszystkich diament, który ujrzy światło dzienne już za niedługo. Zaskoczeni?! Nie Wy jedni, zróbmy wszyscy wspólnie dzieło, które ma ręce i nogi. Społeczność i powierzone jej zaufanie od zawsze stawiamy na pierwsze miejsce. OurFarm to miejsce wspólnych miłych chwil, tak było i będzie. Odnośnie liderów mamy wybranych ludzi z poprzedniej odsłony ourfarma. Osobnicy wybrani na liderów są zdecydowani w tym co robią, zaś praca w zespole oraz rozgrywka wedle zasad RolePlay to ich chleb powszedni. Dla graczy przygotowaliśmy także tematy aplikacyjne na biznesy, jako osoby odpowiedzialni za platformę zrobimy wszystko co w naszej mocy aby gra była dla wszystkich jeszcze większą przyjemnością, bez niepotrzebnych potyczek słownych z innymi, a obcowanie ze skryptem wzbudzało w was podziw.
 
 
Plany na przyszłość związane z projektem
Jako osoby odpowiedzialne za prawidłowy rozwój projektu stawiamy sobie priorytet zebrania odpowiedniej ilości osób oraz wystartowaniem z serwerem. W trakcie gdy czytasz tą wiadomość serwer jest szlifowany, aby posiadał jeszcze więcej nowości, niż te prezentowane tutaj. Biznesy są także ważne, także gdy forum będzie odpowiednio zapełniane to można składać aplikację na działalności gospodarcze, jakie sobie wymarzycie. Serwer tworzą gracze, my Wam udostępniamy tylko miejsce do gry, ciągle aktualizowane i odpowiednio zabezpieczone. Z wielką przyjemnością także informuję, że mamy lekko edytowane miasteczko - także od strony interiorów. Gdy lider danego biznesu nie będzie miał miejsca na biznes wraz z interiorem, z chęcią mu pomożemy. Wszelkie dalsze informacje będą udostępniane w kolejnych ogłoszeniach. Zachęcamy do aktywnego zapełniania forum oraz zapraszania znajomych na ourFarm!
 
Miejsce rozgrywki
Naszym miejscem rozgrywki jest nadal małe i nietypowe miasteczko - Palomino Creek. W całym mieście, jak i na jego obrzeżach są poustawiana obiekty, które razem z podstawowymi obiektami GTA tworzą piękną kompozycję, która znacznie zachęca do grania. Tylko na naszym serwerze spotkasz się z nietypowymi interiorami, które zostały wybudowane w world'zie podstawowym, gdzie toczy się cała rozgrywka. Aby uniknąć nudy obiekty są poustawiane na obrzeżach miasteczka, od młynów, przez farmy a kończąc na dużych hangarach. Zdziwiony? Jest to jedno z wielu zastosowań, skryptów, które są tylko i wyłącznie naszym wymysłem.

Grupy
Na naszym serwerze można spotkać ciekawe zastosowanie skryptu grup, który jest bezpośrednio połączony z panelami internetowymi, dzięki bazie MySQL. To za sprawą tego skryptu funkcjonują wszelakie biznesy, organizacje porządkowe oraz przestępcze. Oferujemy 3 sloty dla każdego gracza, które możesz wykorzystać według swoich upodobań. Tylko pamiętaj o pewnej granicy, jaką jest nijaczenie postaci! Dzięki zastosowaniom takiemu panelowi masz pełen wachlarz możliwości, które zostały sprowadzone do jednego skryptu, przez co ten o to skrypt staje się jeszcze bardziej prostszy w obsłudze i znacznie milszy dla oka. Podpisywanie drzwi, pojazdów, zamawianie przedmiotów, zatrudnianie pracowników i wiele wiele więcej!

Przedmioty
Za czasów GF'a nikt nie był w stanie przewidzieć, że gospodarka serwerów Role Play pójdzie o tyle do przodu,  że powstanie tak wspaniały skrypt przedmiotów, który urozmaici rozgrywkę do tego stopnia, w którym obecnie się znajduje. Nieprawdaż jeszcze wtedy nie było owego skryptu, a mimo to i tak się dobrze grało, teraz jest możliwość posiadania przedmiotów i gra się jeszcze lepiej, cóż to pomyśleć co będzie się działo za parę lat? Jak to wszystko będzie wyglądać, jak będą się prezentowały przedmioty? Jednakże przechodząc do obecnego skryptu i sedna sprawy mogę powiedzieć, że jest on przygotowany i dostosowany, aby zaspokoić potrzeby każdego gracza! Ten oto skrypt umożliwia nam podnoszenie, odkładanie na ziemię, używanie oraz niszczenie przedmiotów. Oczywiście jest parę innych funkcji, o których dowiesz się bezpośrednio w grze, używając go.

Pojazdy
W naszym skrypcie pojazdów nie ma zupełnie żadnych limitów, a wręcz przeciwnie! Możesz posiadać nielimitowaną ilość pojazdów, lecz możliwość zespawnowania pojazdów będzie się ograniczała do danej liczy, która niebawem zostanie określona, lecz nie będzie to nielimitowania liczba, gdyż nie chcemy bałaganu na serwerze. Oczywiście wymiana części może zostać wykonana tylko w warsztatach, na stacji nie będzie takiej możliwość. Wyjątkiem jest naprawa silników, gdyż całkowicie uszkodzone silniki mogą zostać naprawione zupełnie wszędzie, także nie ograniczamy się do jednego miejsca, czyli tak zwanej stacji, lecz wiemy co się z tym tyczy, znajdą się i tacy gracze, którzy będą biegać po mieście i oferować naprawę, lecz z góry zakładam, iż tacy gracze gorzko tego pożałują, ponieważ nie o to chodzi, musimy trzymać poziom i nie pozwolić na takie wybryki. To taka przestroga przed odwalaniem. Wszelkie ulepszenia pojazdów są dostępne dla mechaników warsztatu! Do dyspozycji mamy podstawowe funkcje typu zapalanie/gaszenie silnika jak i świateł, otwieranie/zmykanie maski/bagażnika, sprawdzanie numeru seryjnego ramy oraz silnika i wiele wiele więcej.
 
Nieruchomości
Chcesz zostać posiadaczem własnych czterech kątów, bądź biznesu? Nic nie stoi na przeszkodzie, gdyż teraz wystarczy mieć odpowiednią apikacje i problem z głowy. Pochwal się innym graczom swoim interiorem, dodaj unikalny akcent do Twojego budynku - im więcej obiektów, tym większe pole manewru. Nie masz pieniędzy na opłacenie mieszkania, a nie chcesz go sprzedawać? Teraz to nie problem możesz go wynająć innym graczom i pobierać za to opłaty. Skrypt budynków ma także dodatkowe funkcje, takie jak sprawdzanie informacji o nieruchomości, drzwiach, zmiana nazwy budynku, zmiana spawnu i wiele wiele więcej. Skrypt nieruchomości, który u nas zagościł jest bardzo przejrzysty i miły dla oka, dzięki graficznemu interfejsowi GUI.
 
Wskaźnik siły
Skrypt siły odgrywa bardzo dużą rolę na naszym serwerze i znacznie umili oraz ułatwi rozgrywkę potencjalnym farmerom. Dzięki temu skryptowi, możemy określić ile będziemy zadawać obrażeń, im bardziej nasza postać jest muskularna, tym zadajemy większą ilość obrażeń. To na pewno zachęci graczy do ćwiczenia, gdyż zapewne każdy z Was chce powalić swojego rywala paroma ciosami. Pewnie się zastanawiasz, jak ową siłę możesz nabyć? Nic trudniejszego, wystarczy, ze przyjdziesz do siłownie zakupisz karnet i zaczniesz ćwiczyć. Na chwilę obecną mamy jeden sposób ćwiczenia, jest to podnoszenie ciężarków, wraz z kolejnymi aktualizacjami zagoszczą nowe sposoby zdobywania siły. Będzie także możliwość szybszego zdobywania siły za pomocą używek, które dodają dodatkowe punkty. Owe używki są nielegalne i do zakupu jedynie u dilerów.

Strefy
Strefy to zarówno dodatek, jak i wspomagacz, który ma pełen szereg możliwości i zastosowań. Strefy odgrywają u nas bardzo dużą rolę, szczególnie dla organizacji porządkowych i prywatnych, które funkcjonują w world 0. Dzięki temu gracz pracujący w jakiejkolwiek organizacji nie będzie mógł oferować swoich usługi na całej mapie, lecz na strefie, która jest podpisana bezpośrednio pod grupę. To samo tyczy się służby, jeśli wyjdziesz za dany teren, strefę automatycznie skrypt wyrzuca z /duty, przez co gracze nie będą oszukiwać usługodawców, którzy oferują pracę. Strefy można podpisywać pod grupy oraz drzwi, dzięki czemu strefy będą mogli posiadać wszyscy!
 
Obiekty
Gracze od niepamiętnych czasów chcieli mieć możliwość stawiania obiektów w grze, dzięki funkcją które oferuje platforma SAMP jest to możliwe. Także kierując się w kierunku rozwoju wprowadzamy Wam taką możliwość. Macie mnóstwo możliwość na zrobienie własnego interioru, jedynie co was ogranicza to ilość przypisanych obiektów, która określa liczbę możliwych do postawienia obiektów. Obiekty są dosłownie wszędzie, rozsiane po całej mapie San Andreas - ale jednak skupiają się na rejonie Palomino Creek i Red County. Nie ograniczamy graczy, dlatego swoje fabryki, farmy, faktorie mogą robić także i poza wyznaczonym obrębem.
 
Rybactwo
Chcesz podnieść swój poziom życia? A może chcesz odrobinkę zarobić? Udaj się na plażę na wschód od miasteczka, a obfite łowisko dostarczy Ci pożywienia. Oczywiście nikt surowych ryb (poza małymi wyjątkami) nie je, dlatego też na serwerze możesz upiec rybę na grillu. O wszystkim poinformuje Cię przyjazna etykieta 3D, kiedy ryba już się usmaży. Od Ciebie zależy co z pożywieniem zrobisz, możesz sprzedać graczowi lub zjeść. Wychodząc także na przeciwko realizmu wprowadziliśmy BOTa rybaka, u którego możecie wykonać kilka zadań oraz sprzedać nadmiar ryb, jaki posiadacie. Za wszystko oczywiście otrzymacie sowitą wypłatę od każdej sztuki.

Prace dorywcze
Zagościł u nas także wspaniały skrypt prac dorywczych, który jest jedyny w swoim rodzaju i jedyny taki na polskiej scenie Role Play'ingu. To nie wszystko, doszła jeszcze możliwość wykonywania zadań, które oferują nam boty NPC. Została przygotowana spora ilość takich zadań, a niebawem pojawią się kolejne! Tartak, zawód drwal, jak sama nazwa wskazuje praca polega na wycinaniu drzew i zanoszeniu ich do określonego miejsca, gdzie jest składane drewno. Do pracy niczego nie potrzebujesz, jedynie chęci do pracy i odgrywania. Piłę oraz inne przyrządy drwala dostajesz od usługodawcy. Hurtownia, jest to praca, którą wykonujemy na magazynie jako magazynier, otóż naszym zadaniem jest składanie wszystkich paczek, przesyłek w jedno miejsce, aby to następie porozwozić po biznesach, domach oraz organizacjach. Skrypt jest o tyle urozmaicony, że pracując dłużej w hutownii potem możesz przenosić paczki także wózkiem widłowym.
 
Początek farmerstwa - sklep z nasionami:
Na początku sprawa z farmerstwem wyglądała w ten sposób, iż grupa jako projekt IC miała dostęp do zamawiania nasionek przez co owy skrypt nie był dość funkcjonalny i dostępny dla każdego, właśnie to zmieniliśmy. Od teraz każdy gracz, potencjalny farmer będzie miał dostęp do zasadzenia swojej pierwszej rośliny - został stworzony specjalny sklep ogrodniczy, gdzie można zakupić doniczkę, ziemie oraz wcześniej wspomniane nasionka (ziemniaki, truskawki, dynia, kukurydza i pszenica). Powstaje jeszcze jedna przeszkoda - w doniczkach będzie można zasiać tylko i wyłącznie marihuanę, ponieważ nie wyobrażam sobie ziemniaków czy kukurydzy w doniczce. Jeżeli staniemy na wysokości zadania i będziemy pielęgnować naszą roślinę dając jej wodę - będzie ona rosła w szybszy sposób.
 
Akcesoria dla postaci:
Od teraz każda z naszych postaci może pozwolić sobie na zakup dowolnego kapelusza, czapki czy innych dodatków. Wystarczy tylko udać się do centrum i w sklepie z ubraniami dostaniemy możliwość przymierzenia dowolnego dodatku. Ale jak wiemy na każdy skin nie da się dopasować danego obiektu, wiec wprowadziliśmy opcje dla każdego gracza, który posiada możliwość manualnego dopasowania dodatku to swojej postaci. Nie tylko w sklepie z ubraniami czekają nas nowości, ale również w sklepie ogrodniczym. Co to za farmer który nie posiada własnych grabi czy łopaty? Od teraz każdy może posiadać ten przedmiot w swoim ekwipunku.
 
http://i.imgur.com/I8Co29W.png

Wypłaty oraz zasiłki:
Odmieniony, znany już wcześniej skrypt wypłat oraz zasiłków. Wolny od jakichkolwiek błędów, wprowadzający płynny przebieg i kształtowanie się gospodarki. W niemałym stopniu uzależniony od stopnia ingerencji osoby zarządzającej urzędem miasta. To wy jesteście gospodarką, także lider może dobrowolnie zwiększać wypłatę bądź ją zmniejszać: Po przepracowaniu piętnastu minut dostaje wypłatę podstawową, po przepracowaniu trzydziestu minut dostaje wypłatę podstawową + 40% wypłaty podstawowej, zaś po przepracowaniu godziny dostaje wypłatę podstawową + 75% wypłaty podstawowej.
 
Salon pojazdów - własny pojazd
Kolejną rzeczą w kolejce jest nowy salon pojazdów dzięki któremu będziemy mieli możliwość zakupu swojego pojazdu na własność. Znajduje się w naszym pięknym centrum handlowym na pierwszym piętrze. Chcąc kupić jakiś pojazd wchodzimy do lokalu, wpisujemy odpowiednią komendę (będzie podana w postaci 3d tekstu (/salon) i naszym oczom ukarze się okienko GUI, początkowo z nazwami kategorii pojazdów a następnie z samymi pojazdami wraz z ich cenami. Klikamy na interesujący nas pojazd oraz potwierdzamy enterem a w magazynie salonu pojawi się nasze nowe cudeńko.

Pracownicy w urzędzie
Aby zautomatyzować pracę urzędu wstawiamy NPC - będą one sprzedawać podstawowe dokumenty takie jak dowód czy prawo jazdy na różnorakie kategorie. Pojawią się dwa boty - jeden będzie zajmował się wyrabianiem dokumentów, a drugi zaś wydawaniem zasiłków po przegraniu jednej, pełnej godziny na serwerze dla bezrobotnych (będą dostępne tylko w określone godziny więc nie zawsze będzie można skorzystać z ich usług!). Wprowadzamy również blokady aby nie polegało to tylko na podejściu do niego, wciśnięcia jakiegoś klawisza i wybranie dokumentu który nas interesuje i na tym koniec. Został stworzony specjalny test na prawo jazdy więc potencjalni ludzie, którzy chcieliby wyrobić owy dokument muszą zdać egzamin (pytania wybierane losowo i dobre odpowiedzi również będą wybierane losowo). Wszelakie opłaty pobierane przez nowych pracowników urzędu (mowa tutaj o NPC) będą trafiały na konto grupowe, a nie do chmury i znikały z serwera. Lider urzędu miasta może skupić się bardziej na gospodarce, gdyż sprawowanie kontroli nad wydawaniem licencji na pojazdy to sprawa, która powinna odejść na inny plan.

Skrypt polowania na zwierzętach
Na naszym serwerze występuje także skrypt polowania zwierząt. W pobliżu miasteczka możecie zauważyć przemieszczające się zwierzęta. Możecie je zastrzelić dowolną bronią oraz wypatroszyć, czego skutkiem będzie uzyskanie przez Was mięsa. Wymaganym przedmiotem do patroszenia jest nóż. Reszta akcji jest logiczna, podchodząc do padliny używacie noża PPM, o reszcie informuje was przyjazny interfejs. W przyszłości planowany jest bardziej rozbudowany system zawierający dużo więcej udogodnień. Skrypt polowania będzie także połączony z botem 'Myśliwy', od którego będziemy musieli przyjmować zlecenia na dany gatunek zwierzęcia.

Beż zdjęć bo nie działały :(

 
Z wyrazami szacunku:
Administracja
ourFarm
« Ostatnia zmiana: Sobota, 4 Lipiec 2015, 00:42:15 wysłana przez #riven »

Tagi wątku:
 

Uprawnienia

  • Nie możesz wysyłać nowych wątków.
  • Nie możesz wysyłać odpowiedzi.
  • Nie możesz wysyłać załączników.
  • Nie możesz edytować swoich wiadomości.Powiązane wątki

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2252 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wtorek, 10 Listopad 2009, 15:29:00
wysłana przez phantom
7 Odpowiedzi
3185 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Piątek, 30 Maj 2014, 14:28:01
wysłana przez dawid0kozlowski
0 Odpowiedzi
3319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Wtorek, 18 Wrzesień 2012, 18:58:03
wysłana przez ToFFiK
0 Odpowiedzi
1517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Niedziela, 23 Czerwiec 2013, 12:37:03
wysłana przez G0L14T
0 Odpowiedzi
2165 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość Czwartek, 9 Lipiec 2015, 03:43:39
wysłana przez #riven